Dlaczego warto wybrać MCK PK?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać kurs w MCKPK: to jakość kształcenia, doświadczona i przyjazna kadra, nowoczesny i wygodny kampus PK oraz doskonałe perspektywy dalszych studiów. Nasze kursy przygotowują kandydatów do pod względem językowym i akademickim. Opracowane u nas metody dydaktyczne pomagają studentom z całego świata w niezwykle szybkim przyswajaniu języka i wyrównywaniu różnic w poziomach kształcenia. W ramach kursów przygotowawczych uczymy słownictw specjalistycznych z różnych dziedzin oraz prowadzimy zajęcia wyrównawcze z przedmiotów kierunkowych, takich jak Matematyka, Fizyka, Chemia, Biologia, Informatyka, Ekonomia czy Rysunek odręczny. Programy kursów są indywidualizowane, w celu optymalnego przygotowania studentów do wybranego przez nich kierunku studiów. Szeroki wybór przedmiotów pozwala elastycznie dostosować kurs do zainteresowań i ambicji każdego studenta. Nasz Sekretariat pomaga kandydatom wybrać odpowiednią ścieżkę kształcenia i odnaleźć się w nowym środowisku, od etapu rekrutacji na kurs, starań o wizę, poprzez przyjazd do Krakowa, zakwaterowanie w akademiku, ubezpieczenie, pomoc w czasie kursu, a nawet po jego ukończeniu.

Dlaczego studia w Polsce?

Liczba studentów zagranicznych w Polsce rośnie z każdym rokiem. Studia w naszym kraju charakteryzuje najkorzystniejsza relacja jakości do ceny, szczególnie jeśli podejmuje się studia w języku polskim. Polskie uczelnie wyróżnia wysoki poziom kadry naukowo-dydaktycznej, bardzo nowocześnie laboratoria i rozwinięta sieć międzynarodowej współpracy naukowej. Dzięki dobrze rozwiniętemu systemowi szkolnictwa wyższego i szybko rozwijającej się gospodarce, Polska oferuje studentom z zagranicy wysoki poziom kształcenia, potencjał szybkiego rozwoju kariery zawodowej na chłonnym rynku pracy lub możliwość kontynuowania studiów w dowolnym kraju Unii Europejskiej, albo po powrót do kraju ojczystego z nowymi umiejętnościami, wiedzą i dyplomem renomowanej uczelni.

Dlaczego studia w Krakowie?

Nasze miasto jest jednym z najstarszych ośrodków akademickich. Pierwszy uniwersytet w Krakowie został założony w roku 1364. Obecnie kształci się w Krakowie ok. 200 tysięcy studentów. Kraków jest miastem wielokulturowym, otwartym i bardzo bezpiecznym. W rankingu Forbes 2019, wśród miast od 300 do 999 tysięcy mieszkańców, Kraków zajął drugie miejsce w świecie w kategorii „Miasto przyjazne dla biznesu”. Według „Tholons Services Globalization City Index 2018” Kraków jest najlepszą lokalizacją dla nowoczesnych usług w Europie. W rankingu europejskich miast i regionów przyszłości „fDi’s European Cities and Regions of the Future 2018/19” Kraków zajął:

• 2-miejsce w kategorii „Przyjazności dla biznesu”,
• 9-miejsce w kategorii „Kapitał ludzki i styl życia”.

W „Tholons Services Globalization City Index 2019” Kraków zajął 11. miejsce wśród światowych Super Miast. Siłą Krakowa jest duża społeczność akademicka, dobrze wykształceni mieszkańcy i absolwenci miejscowych uczelni. Według „Investment Report 2019: Thriving Metropolitan Cities”, Kraków jest trzecim miastem w Europie, za Londynem i Warszawą, pod względem odsetka mieszkańców z wyższym wykształceniem. Każdego roku dyplomy krakowskich uczelni otrzymuje około 50 tysięcy studentów, z czego 13 tysięcy to absolwenci kierunków technicznych. Najliczniejszymi grupami absolwentów krakowskich uczelni są specjaliści z dziedziny finansów, językoznawstwa i informatyki.

Brama do Europy

Studiując w Krakowie, Europę ma się w zasięgu ręki. Miasto położone jest w
centrum kontynentu. Kraków jest jednym z najpopularniejszych celów europejskiej turystyki, posiada znakomite połączenia drogowe i lotnicze z miastami Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Azji i Afryki Płn. Do większości regionów Europy można z Krakowa dotrzeć w czasie ok. dwóch godzin, korzystając z bezpośrednich i niedrogich lotów. W 2019 r. krakowski port lotniczy obsłużył prawie 8,5 mln pasażerów.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Logo miasta Kraków
Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej
Logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny
Ułatwienia dostępu:

Kontrast

Powiększ tekst

Zwiększ odstępy

Użyj czytelnych czcionek

Powiększ kursor

Podświetlenie linków

Zatrzymaj animacje

Resetuj ustawienia

Ułatwienia dostępu:
Kontrast
Powiększ tekst
Zwiększ odstępy
Użyj czytelnych czcionek
Powiększ kursor
Podświetlenie linków
Zatrzymaj animacje
Resetuj ustawienia
Przewiń do początku strony