Kursy Przygotowawcze

Specjalizujemy się w kształceniu cudzoziemców. Prowadzimy kursy przygotowawcze do studiów technicznych, architektonicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych, zarówno
licencjackich, magisterskich jak i doktoranckich.

Jesteśmy jedną z kilku renomowanych jednostek, do których kierowani są stypendyści Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Każdego roku kursy przygotowawcze w MCK PK podejmuje około 150 cudzoziemców, z czego większość stanowią stypendyści Rządu RP.

Naszą ofertę kierujemy również do wszystkich zagranicznych kandydatów na studia w Polsce.
Po ukończeniu kursów przygotowawczych, absolwenci MCK PK podejmują studia na wydziałach Politechniki Krakowskiej albo innych wiodących uczelniach technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych.

Kursy prowadzone są przez doświadczonych nauczycieli akademickich, którzy są autorami podręczników i pomocy dydaktycznych oraz licencjonowanymi egzaminatorami.

Do każdej grupy kursantów jest przydzielany opiekun, monitorujący realizację programu przez poszczególnych uczestników oraz wspierający w sprawach niezwiązanych bezpośrednio z dydaktyką, ale wynikających ze zmiany środowiska i różnic kulturowych oraz z potrzeby odnalezienia się w środowisku akademickim. W sprawach administracyjnych, pomocą służy sekretariat.

Profil Nauk Ścisłych i przyrodniczych

Kurs obejmuje co najmniej 900 godzin dydaktycznych, w tym 540 godzin języka polskiego ogólnego, co najmniej 60 godzin słownictwa specjalistycznego (naukowe, inżynierskie) oraz około 300 godzin przedmiotów kierunkowych: matematyka, fizyka, informatyka, chemia (w zależności od wybranego kierunku studiów).

Profil inżynieryjno – techniczny

Kurs obejmuje co najmniej 900 godzin dydaktycznych, w tym 540 godzin języka polskiego ogólnego, co najmniej 60 godzin słownictwa specjalistycznego oraz około 300 godzin przedmiotów kierunkowych: budownictwo, historia architektury, matematyka, podstawy grafiki inżynierskiej (w zależności od wybranego kierunku studiów) i 120 godzin rysunku.

Profil społeczny

Kurs obejmuje co najmniej 900 godzin dydaktycznych, w tym 540 godzin języka polskiego ogólnego, co najmniej 60 godzin słownictwa specjalistycznego (ekonomicznego, prawniczego) oraz około 300 godzin przedmiotów kierunkowych: matematyka, geografia ekonomiczna, historia gospodarcza, informatyka oraz film jako tekst kultury polskiej.

Profil ARTYSTYCZNY

Kurs obejmuje co najmniej 900 godzin dydaktycznych, w tym 540 godzin języka polskiego ogólnego oraz około 300 godzin przedmiotów kierunkowych: historia kultury, historia sztuki, wiedza o kulturze oraz film jako tekst kultury polskiej. Dodatkowo, w zależności od wybranego kierunku studiów oferujemy 150 godzin rysunku i podstaw projektowania lub warsztatów wokalnych.

Program Kulturalny

Ważną częścią kursów oferowanych przez MCK PK są wydarzenia kulturowe, wycieczki, zabawy i spotkania przybliżające polską kulturę i ułatwiające integrację. W czasie roku akademickiego organizujemy spotkania adaptacyjno-integracyjne, takie jak Międzynarodowy Dzień Języków, Impreza Integracyjno-andrzejkowa, Międzynarodowy Opłatek, Spotkanie Kulinarne, Wielkanocne Jajeczko, Dzień Sportu oraz wycieczki i wyjścia do muzeów (Wycieczka do Kopalni Soli, Zwiedzanie Muzeum Auschwitz – Birkenau, Wycieczka do Ojcowa), lekcje muzealne oraz zwiedzanie krakowskich muzeów, a także konkursy np. Konkurs fotograficzny „Krakowskie Pejzaże”, Konkurs Piosenki, Konkurs o znanym Polaku i wiele innych.

Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój
Logo miasta Kraków
Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA)
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej